Až ..

Až ..

Zdá se ti to povědomé? 🤔 Kolikrát denně říkáš nebo slyšíš od svých blízkých až?

Na co čekáš? Až odpromuješ, až získáš lepší práci, až tě povýší, až děti vyrostou, až nebudeš na mateřské, až zhubneš? Až budeš vydělávat víc, budeš mít víc našetřeno?

Slovíčko AŽ v překladu znamená NIKDY. 

Schválně se podívej na sebe nebo své okolí, kolik z těch lidí používá slovo “až” jako výmluvu? Buďme k sobě upřímní, prostě je to výmluva. Je to lenost něco změnit a role oběti, která se vymlouvá a vše co se v jejím životě odehrává svádí na ostatní. Ukazuje prstem, kdo je zodpovědný za to, co se jí děje, s čím se potýká. Háže zodpovědnost na ostatní. Přitom je tak jednoduché, stačí převzít zodpovědnost za svůj život.

Jak z toho ven?

Pokud chceš používát slovíčko až, dosaď i konkrétní datum a akční kroky.

Např. až mě povýší.

Nepovýší tě jen tak, musíš nejdříve ukázat proč by tě měli povýšit. Stoupni si do nové role (ta po které toužíš) buď vidět, začni se chovat a myslet jakoby tě už povýšili. Požádej šéfa o radu, o jeho zpětnou vazbu, co zlepšit, na co se zaměřit. Jakmile se otevřeš novým příležitostem, teprve pak můžou přijít.

Až budu vydělávat víc.

Proč nevyděláváš tolik, kolik si přeješ? Můžeš toho dosáhnout v tomto zaměstnání, firmě, profesi? Jaké jsou možnosti dosáhnout cíle? Porozhlídni se, udělej research, promluv si s lidmi v tvém okolí jestli ví o nějaké nové příležitosti. Stanov si finanční limit mzdy při hledání práce, to můžeš filtrovat už ve vyhledávání.

Až zhubnu.

Buďme k sobě upřímní, pokud z nějakého důvodu jsi nespokojená/ý ve svém těle. Dá se na tom zapracovat i psychicky. Pokud se bavíme pouze o fyzickém těle, tak bez akčních kroků, stanovení cílů, změny v jídelníčku, sportovní aktivity, se nic nezmění. Můžeš začít omezit některé nezdravé potraviny. Ze začátku stačí snížit množství sladkostí, alkoholu a dalších nezdravých potravin. Jíst víc real food. A jak zvýšit aktivitu, když se ti nechce? Začni více chodit. Opravdu ze začátku stačí dělat malé krůčky, buď k sobě laskavá/ý.

Až děti vyrostou.

Proč nemůžeš dělat to co chceš už teď? I s dětmi? Potřebuješ více času pro sebe, promluv si s mužem, rodinou, jak by ti mohli pomoc, třeba každé úterky mít jen pro sebe. Každé úterý je můj den a budu si dělat co zrovna budu chtít. Zajdu si na cvičení, masáž, pedikúru, ke kadeřnici, s kámoškou na kafé atd. Budu chodit na Kurz seberozvoje, kreslení, fotografování, zpěvu. Doplň si vše, co bys chtěla ve svém volném čase dělat. Jaký je to pocit, mít jeden den v týdnu pro sebe? Co pro to musíš udělat, abys ten den získala? Promluv si se svými blízkými, jestli by ti pohlídali děti. Může to být ze začátku třeba jen na dvě hodinky. Časem to bude celý den.

Jak teda?

Život není pouze o těch velkých krocích, ale především o malých. Je mnohem jednodušší udělat pár malých krůčků než jeden obrovský. Odvahu udělat malé kroky najdeš dříve než odhodlání udělat huge step 👣.

A teď to nejdůležitější, proč čekat na až, a nezačít to dělat hned? Každý step se počítá 🙂. Věřím, že pokud opravdu ze srdce po tom toužíš, ať je to cokoliv, tak toho dosáhneš.

Chceš podpořit? Bookni si nezávazný free discovery call.

Share

2 thoughts on “Až ..

 1. Krásý článek, Míšo. Ano, je to tak 🙂 I na těch malých krůčcích záleží. Zajímalo by mě, jaký “malý” krůček jsi v poslední době udělala ty? A jak tě to ovlivnilo?

  1. Ahoji Ari, děkuji moc za komentář :). Přesně na těch malých krůčcích záleží, které dohromady tvoří ten velký krok. Důležité je se rozhodnout a pak to začne zapadat jako puzlíky. V poslední době jsem udělala hodně “malých” krůčků, které vůbec nebyly jednoduché, bylo (i ještě je) to hodně náročné. Na začátku roku jsem se rozhodla investovat do (sebe) nejúžasnějšího kurzu Novodobého koučinku od Lenky Michalčákové. Který mi přinesl nejen mnoho uvědomění, informací a podpory. Teď je pro mě výzva jít s tím vším ven. To co žiju a sdílím celý život se svými nejbližšími, tak se nebát a sdílet to se světem. Udělat ten první krůček. 🙂

   Tento rok jsem udělala ještě mnoho dalších životních změn, které by bez podpory byly mnohem náročnější.

   A jak mě to ovlivnilo? Dovolila jsem si následovat své sny a být sama sebou.

   Jaké, pro tebe významné, krůčky jsi se ty rozhodla poslední dobou udělat? <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *