Pray for Ukraine

Pray for Ukraine

Aktuální situace není vůbec jednoduchá. Je to náročné především pro lidi, kteří jsou tím přímo zasáhnuti. Nedokážeme si ani představit, jak se cítí, protože tohle asi málokdo z nás na vlastní kůži zažil. Což se ale může změnit nebo taky nemusí..

Teď je důležitý dnešek. Co můžeme udělat dnes? Jak můžeme pomoci?

Tím, že se budeme strachovat nikomu reálně nepomůžeme. Spíše si tím ublížíme a když budeme nemocní, tak už tuplem nemůžeme nikomu pomoc a spíše budeme přítěží.

Lidé s nedefinovaným solarem (human design), který má cca 50% lidí populace, včetně mě, to prožíváme enormě. Máme tendence přebírat zodpovědnost za pocity druhých. Jejich emoce námi brutálně proudí. Stačí, že se na někoho podíváte a cítíte emoce toho člověka, ikdyž je skrývá.

Když to začneme pozorovat a odprostíme se od toho, tak nám bude psychicky lépe. Pomůže nám i čas strávený sami se sebou a taky cizí emoce vyventilujeme pohybem.

A co můžeme tady a teď dělat?

💫 Omezit sledování zpráv

Vyberme si pouze ověřené zdroje a stanovme si jen určitý čas, kdy se podíváme na aktuality.

Cca 71% z nás máme nedefinované centrum hlavy, a tím jsme snadno ovlivnitelní myšlenkami zvenčí…

Pokud budeme xx hodin scrollovat zprávy, tak se nám bude svírat žaludek, bude nám zle, nebudeme mít chuť jíst a tím oslabíme svůj organismus a můžeme z toho onemocnět. Takže pak pomůžeme jak? Nijak..

💫 Přispět na sbírky, nabídnout ubytování

Můžeme přispět do oficiálních sbírek, jak už konkrétními potřebnými věcmi nebo finančně. Ale nejdřív si ověřme, jestli je to oficiální sbírka, a ne žádné šméčko. Bohužel na tomto světě stále existují “lidi”, kteří využívají solidarity lidí.

💫 Nešířit dezinformace

💫 Zazálohovat si všechny důležité data na externí disky

💫 Tip na závěr

Který bych částečně přirovnala k nastávajícím maminkám, které si chystají několik měsíců předem tašku do porodnice, ale třeba i k cestovatelům, kteří se balí na poslední chvíli.

🌍 Pokud máš strach, že budeme muset taky utéct a hledat bezpečný prostor… 

Nachystej si batoh s tím nejdůležitějším, co k životu potřebuješ a představ si, jaké bezprostřední kroky uděláš. Vytvoříš si pocit bezpečí, kontroly nad svou situací, že jsi připraven a máš plán.

🌍 Pokud jste dlouhodobí cestovatelé, tak už dávno víte, že nepotřebujete k životu milion věcí, ale stačí pouze pár základních

Když někam jedete, tak víte destinaci a + – nějaké body, kam budete mít namířeno. Ale až po příjezdu se rozhodujete konkrétně jaké kroky uděláte a kam vás nohy zanesou.

Protože víte, že plány se mohou změnit z minuty na minutu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *